Starostlivosť o športové, značkové oblečenie Geoff Anderson

Údržba
Tak ako aj iné veci určené pre každodenné použitie, tak aj technické oblečenie potrebuje správnu údržbu pre správne fungovanie.

Na začiatok musíte nasledovať základné inštrukcie priložené k oblečeniu. Potom nasleduje niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať:
- nikdy nezabudnite oblečenie nechať vyschnúť po použití
- nikdy nenechávajte oblečenie vlhké a zložené, oblečenie môže zostať preležané a na tieto poškodenia sa nevzťahuje záruka.

Membránové oblečenie
Neperte oblečenie príliš často. Pri slabom znečistení môže byť často špina odstránená vlhkou handričkou. Pri praní doporučujeme použiť veľmi jemné čistiace / pracie prostriedky určené pre membránové oblečenie. Odporúčame pranie v pračke pri 30°C. Oblečenie perte opakovane s použitím programu na jemné pranie vlny a nepoužívajte mydlo, ale len odporúčané pracie prostriedky.
Ak oblečenie páchne po rybách je dobré použiť vhodný prípravok ako napr. Loft Tech Wash.
Po praní je najlepšie obnoviť impregnáciu, čo môže byť taktiež urobené použitím impregnačných prostriedkov pre práčky alebo použitím spreja.
Ponuku špeciálnych výrobkov na údržbu nájdete na spodu tejto stránky.
Pri praní nepoužívajte zmäkčovadlá, aviváže a pracie prášky, pretože majú poškodzujúci vplyv na funkčnosť membrány.
Vždy perte oblečenie vnútornou stranou von, nežmýkajte - nechajte oblečenie voľne odkvapkať a uschnúť.

Iné
Tu je zahrnutá väčšina druhov oblečenia. Najdôležitejšie je prať oblečenie vnútornou stranou von, nepoužívať čistiace prostriedky obsahujúce odfarbovače a pozorne sledovať inštrukcie o praní na oblečení.

Pracie a impregnačné prostriedky
Obj.kód   Výrobok
286 001   Tech Wash 300ml prací prostriedok na mebránové oblečenie
286 002   TX-Direct spray 500ml impregnácia na membránové oblečenie
286 004   Fabric and Leather 125ml impregnácia na koženú a textilnú obuv
286 005   TX-Direct spray 300ml impregnácia na membránové oblečenie
286 006   Proof Spray 300ml impregnácia na stany/ruksaky/dáždniky
286 007   Solar Proof Spray 300ml impregnácia a UV ochrana na stany/ruksaky/dáždniky
286 008   Fleece Polar Proof 300ml impregnácia na fleece oblečenie
286 009   Vosk na kožu 100ml impregnácia na kožu
286 010   Vosk na kožu 60ml impregnácia na kožu
286 011   Softshell Proof 300ml impregnácia na softshell oblečenie
286 012   Softshell Proof Spray 300ml impregnácia na softshell oblečenie

Čistenie výrobkou Geoff Anderson prevádzajte len výrobkami na to určenými. Všetky nami odporúčané výrobky sú vyrobené na báze vody, aktívne zložky prípravku prechádzajú materiálom rovnakou cestou ako voda a cielene pôsobia na miestach, ktoré vodu prepúšťajú alebo opačne, ktoré jú viažu. Produkty vyrobené na báze vody je možné aplikovať na mokrý, alebo suchý materiál, takže sa outdoorový výstroj dá ošetriť aj keď je ešte vlhký. Tieto výrobky predlžujú životnosť takéhoto oblečenia a zároveň chránia životné prostredie.

Použitie a starostlivosť o zipsy YKK

YKK hladký chod

Problémové otváranie a zatváranie zipsov

Ozubenie zipsu môže byť poškodené pri silnom tlaku na bežec ak sa zips neotvára alebo nezatvára hladko.
Aplikujte parafín alebo mazací sprej "FastenerMate®" z prednej aj zadnej strany a prejdite bežcom niekoľko krát hore a dolu pre premazanie zipsu a kontrolu hladkého chodu.

YKK zachytenie

Bežec zachytil látku

Bežec sa môže zachytiť na nitke alebo látke pri otváraní alebo zatváraní zipsu. Snaha o uvoľnenie bežca silou problém len zhorší. Potiahnite bežec späť a odstráňte nitku alebo látku. Ak sa bežec zachytil hlbšie, neťahajte ho späť silou, ale pomaly, pričom držte zachytenú nitku alebo látku napnutú a pomaly a opatrne pohybujte bežcom späť.

YKK obliekanie

Obliekanie alebo vyzliekanie oblečenia

Oblečenie môžete obliekať alebo vyzliekať až po úplnom rozopnutí zipsu. Pri zatváraní zipsu sa bude bežec pohybovať hladko až po zapnutí káčika alebo gombíka na oblečení. Ak je zips zapnutý na polovičku, sú elementy zipsu, spodný doraz alebo samotný bežec vystavení nadmernému napnutiu a môže dôjsť k poškodeniu.

YKK pranieVhodné spôsoby prania

Pred praním by mal byť zips zapnutý a bežec zaistený. Pri ponechanom otvorenom zipse môže hrot bežca poškodiť látku alebo páska zipsu sa môže natiahnuť alebo zmrštiť. Silné alkalické rozpúšťadlá alebo chlórové bielidlá môžu odstrániť mazací film zo zipsu a musia byť používané s opatrnosťou. Ak zips nechodí hladko, aplikujte parafín alebo mazací sprej "FastenerMate®" z prednej aj zadnej strany a prejdite bežcom niekoľko krát hore a dolu pre premazanie zipsu a kontrolu hladkého chodu.

Anketa

O čom by ste chceli vedieť viac?
Fleece19.6 %
Košele19.4 %
Sonary19.7 %