Fakty o dýchateľnom oblečení

  Naša skúsenosť hovorí, že veľa užívateľov má nerealistické očakávania čo sa týka dýchateľnosti a vodeodolnosti oblečenia. Preto postupne vysvetlíme, prečo bude mať užívateľ maximálne výhody a spokojnosť z našich výrobkov.

"Nepremokavosť"

Membrána je tenká plastická vrstva nanesená z vonkajšej strany na vonkajší materiál. Táto vrstva môže byť z polyuretánu (PUR) alebo teflonu (PTFE) a obsahuje milióny mikroskopických dier. Diery majú špecifickú veľkosť, ktoré regulujú smer prúdenia - voda v tekutej forme sa nedokáže dostať dnu, ale vlhkosť môže uniknúť von. Toto umožňuje nepremokavosť a dýchateľnosť.Výraz "nepremokavosť" je definovaný ako 800 mm stĺpec.
Predstavte si valec, dolu uzatvorený materiálom a plnený vodou. Keď voda dosiahne výšku 800 mm a prenikne materiálom - stĺpec vodného tlaku je 800mm. Preto materiál, ktorý dokáže odolávať 800 mm alebo viac, vyhovujú zavedenému štandardu a môžu byť nazývané "nepremokavé".
Avšak - chceme vyjadriť názor, že žiadna dýchateľná membrána (nie je dôležité akej značky je) môže byť stanovená ako 100% nepremokavá v úplnom slova zmysle. V skutočnosti užívateľ nedokáže rozpoznať či je materiál 100% alebo 95% nepremokavý. Ale v prípade keď je tkanina veľmi preťažovaná voda môže preniknúť v malom množstve (napríklad na ramenách a lakťoch). To sa väčšinou stáva ak vonkajší materiál stratil nepremokavú impregnáciu a voda je absorbovaná materiálom, ktorým dokáže preniknúť. Obnovením impregnácie praním alebo sprejom môžeme podstatne obmedziť problém.

UPORNENIE: na impregnáciu a pranie membránového značkového oblečenia používajte len prostriedky na to určené - viď údržba, ošetrenie oblečenia.

Anketa

O čom by ste chceli vedieť viac?
Fleece19.6 %
Košele19.4 %
Sonary19.7 %